Strona główna / Moim zdaniem / Samochody polskich piłkarzy. Czym jeżdżą Szczęsny, Krychowiak i Lewandowski?

Samochody polskich piłkarzy. Czym jeżdżą Szczęsny, Krychowiak i Lewandowski?

Juliusz Szalek

8 min. czytania
Samochody polskich piłkarzy

Samochody polskich piłkarzy. Źródło Instagram.com

Na boisku nasi piłkarze nie mają się czym chwalić. Fatalnie rozpoczęli Euro 2020 przegraną ze Słowacją, a co gorsze beznadziejnie grali przez całe 90 minut. Jeśli jednak spojrzymy na samochody polskich piłkarzy, tutaj poziom jest jakby bardziej światowy. A przecież Euro minie, miłość kibiców przetrwa, a samochody zostaną. Jakimi autami jeżdżą nasze orły — Szczęsny, Krychowiak i Lewandowski?

Piłka to niesamowite umiejętności, hart ducha, zaangażowanie, splendor, chwała i olbrzymie pieniądze. Nie zawsze jednak wszystko idzie w parze. Wtedy kończy się jak zwykle u nas. Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor w rytmie przyśpiewki „Polacy nic się nie stało”.

Już za kilka dni będzie można wrócić do domu, zaszyć się we własnym apartamencie i pojechać na zasłużony urlop. Być może własnym samochodem, bo tych naszym piłkarzom nie brakuje. Jakie auta w swojej karierze mają piłkarze, którzy najbardziej przyczynili się do porażki w meczu otwarcia? Choć piłka to gra zespołowa, przyjrzeliśmy się dokładniej tylko kilku piłkarzom.

Wojciech Szczęsny

Filar i podstawa naszej reprezentacji. 31-letni piłkarz nie ustrzegł się jednak samobója i podciął tą niefortunną paradą skrzydła naszym orłom. Humor z pewnością poprawi sobie Szczęsny, wsiadając do swojego nowego Rolls-Royca Wraitha z silnikiem V12. Auto jest świetnie wyciszone, dlatego nie będzie słyszał krytycznych słów ekspertów od piłki kopanej i zniesmaczonych kibiców.

Rolls-Royce Wraith
Rolls-Royce Wraith

Auto wyceniane jest na blisko 2 mln złotych i choć nie jest to najdroższy z Rolls-Royców, dysponuje mocą 632 koni. Szczęsny znany jest z miłości do luksusowych samochodów. Bardziej ceni komfort niż sportowe emocje. Przez długi czas widywany był w czarnym matowym Bentleyu Bentaydze z silnikiem V8.

W swojej historii Szczęsny jeździł także Porsche 911, Mercedesem G 63 AMG

Grzegorz Krychowiak

Podczas meczu ze Słowacją niechlubnie zasłynął także nasz najlepszy pomocnik – Grzegorz Krychowiak. Dwie nieprzemyślane interwencje zakończone żółtymi kartkami musiały się skończyć wykluczeniem Krychowiaka z gry.

Fisker Karma
Fisker Karma

 

31-letni piłkarz nie unikał później odpowiedzialności, wziął winę na klatę i zamknął temat. Czy na pocieszenie sprawi sobie jakiś motoryzacyjny prezent? Krychowiak jest bez wątpienia większym fanem mody niż czterech kółek. W swojej historii miał jednak nietypowe i ekstrawaganckie auta. To m.in. Fisker Karma. Aston Martin Rapide V12 a ostatnio widziany był w Bentleyu Continentalu GT.

Robert Lewandowski

Król piłki nożnej, najlepszy zawodnik na świecie, rekordzista wszelakich rekordów. W kadrze jednak gwiazda LR9 nieco przygasa. I to już jakaś niepokojąca reguła. Nie takie dośrodkowanie, nie taka piłka, nie takie ustawienie. Jak na najlepszego napastnika świata przystało, Lewandowski jednak bardzo celnie wybiera swoje samochody.

Samochody polskich piłkarzy
Robert Lewandowski na szkoleniu jazdy Mercedes AMG.

W klubie zmuszony jest jeździć Audi. W ramach umowy sponsorskiej często zatem wymienia RS6 na RS7. We własnej kolekcji piłkarz posiada jednak znacznie droższe i bardziej klasowe samochody. Perełką w koronie jest ostatnio zielony Bentley Continental GT convertible. I to nie za sprawą jego wartości, którą można oszacować na 1,5 mln zł. Jest on ważny z innego powodu. Takie samo auto ma córka Lewandowskiego Klasa. Oczywiście w wersji na pedały.

Innymi autem w garażach Lewandowskiego są Mercedesa Maybach S 560 z podwójnie doładowanym silnikiem V8, 510-konne unikalne Porsche 911 Speedster i Mercedes G 63 AMG. Lewandowski przez długi czas widywany był także we włoskich samochodach m.in. Maserati Granturismo Sport, a także 740-konnym Ferrari F12 Berlinetta z 6,3-litrowym V12.

Lewandowski jako miłośnik szybkich samochodów chętnie bierze także udział w różnego rodzaju szkoleniach i eventach, na których ma możliwość podnoszenia swoich umiejętności. Znany z pracowitości Lewandowski nie ma taryfy ulgowej. Jakiś czas temu uczestniczył w szkoleniu Mercedesa AMG, gdzie miał okazję pod okiem instruktorów przejechać kilka szybkich kółek.