Strona główna / Moto Biznes / Jak przygotowałem firmę na lockdown?

Jak przygotowałem firmę na lockdown?

Jan Niemiec

8 min. czytania
00:00
00:00

Czy można było się przygotować na lockdown, kiedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że nadejdzie? Jak budować zaufanie w relacji z klientem? Czy warto inwestować w sprzedaż w Internecie? Nad jakimi innowacjami warto pracować oraz jak przystosować się do nowej, postcovidowej rzeczywistości? Gościem OTOMOTO tym razem jest Michał Kostka, właściciel branżowego portalu e-commercowego lectus24.pl i zarazem firmy Auto Kostka z Kątów Opolskich.

Czy działanie online jest deską ratunkową dla firm?

“Jeszcze kilka lat temu w branży meblarskiej nikt nie myślał o sprzedaży mebli przez Internet. Przecież trzeba usiąść, położyć się, dotknąć, obejrzeć na własne oczy” – mówi Michał Kostka.

Wypowiedź brzmi znajomo? No właśnie. Dziś w branży moto trwają dokładnie takie same dyskusje. Firma Auto Kostka jest dobrym przykładem tego, że skuteczne działanie w Internecie jest niezbędne w branży motoryzacyjnej. Firma Michała Kostki błyskawicznie dostosowała się do nowej sytuacji związanej z lockdownem. Skupienie się na działaniach online’owych, wideokonferencje, wideoprezentacje, dostarczanie aut pod drzwi klienta i sprzedaż tylko przez Internet, to główne punkty uwagi przedstawicieli biznesu z Kątów Opolskich.

Brak zaufania u klientów kupujących przez Internet

Klient kupujący samochód przez Internet może mieć spory problem z zaufaniem sprzedającemu. Brak transparentności, a także jednakowe ogłoszenia sprawiają, że klient traci punkt zaczepienia, który sprawiłby, że nabrałby on zaufania do sprzedającego.

“Każdy z sprzedających prezentuje swój samochód, jako wiarygodny. Dodatkowo koniecznie musi być on bezwypadkowy itd. Niestety, taka jest reguła. Dlatego często trudno jest wywołać w tym gąszczu informacji poczucie zaufania” – wspomina Michał Kostka.

Zainteresowany? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w naszym webinarze prowadzonym przez Marcina Domagałę!

Lockdown